Skip to content

Osoby zadłużone nie są w stanie uzyskać pomocy finansowej w banku. Banki niestety bardzo skrupulatnie weryfikują zdolność i historię kredytową swoich klientów. Właśnie z tego powodu osoby borykające się z pożyczkami i kredytami korzystają z pożyczek w sektorze prywatnym. Tu mają zdecydowanie większe szanse na przyznanie pożyczki, ponieważ te odznaczają się wysoką przyznawalnością. Firmy pożyczkowe kierują się bowiem innymi kryteriami, rozpatrując wnioski pożyczkowe swoich klientów.

Pożyczki bez baz dłużników

Takie oferty można znaleźć na rynku, korzystając z doskonałego narzędzia, jakim jest porównywarka produktów pozabankowych (chwilówek, pożyczek ratalnych). Znajdziemy tutaj najważniejsze informacje dotyczące formalności, jakie należy dopełnić, wysokości pożyczek, okresu kredytowania, ale też dane, które dotyczą firm pożyczkowych. Porównywarki produktów pozabankowych zapewniają bezpośrednie przekierowanie klienta na stronę firmy pożyczkowej, gdzie można wypełnić wniosek o pożyczkę.

Pożyczki dla zadłużonych – na co zwrócić uwagę?

Osoby zadłużone powinny wziąć pod uwagę swoją sytuację finansową. Analiza bieżącego, jak również przyszłego budżetu to priorytet. Z jednej strony bowiem wysoka przyznawalność pożyczek pozabankowych to plus, z drugiej minus. Należy pamiętać, że decydując się na kolejną pożyczkę, zobowiązujemy się do jej spłaty w terminie. Koszty związane z nieterminową spłatą lub jej brakiem są wysokie, dlatego konieczna jest dokładna ocena sytuacji finansowej.