Skip to content

Pożyczki bez sprawdzenia rejestrów dłużników

Twoje dane figurują w Biurze Informacji Kredytowej? Zostałeś wpisany do KRD? Warto wiedzieć, że mimo niekorzystnej historii kredytowej i problemów ze spłatą aktualnych zobowiązań wciąż masz szansę na otrzymanie pożyczki.

Jak mogę otrzymać pożyczkę?

Chcąc pożyczką gotówkę, warto zwrócić się do pozabankowej instytucji finansowej, która nie weryfikuje rejestrów BIK i KRD. Często takie instytucje stają się jedyną szansą na otrzymanie pożyczki. Mając negatywną historię kredytową powinieneś jednak liczyć się z większym oprocentowaniem i kosztami dodatkowymi. Takie działanie zabezpiecza parabanki przed nieuczciwymi klienta, którzy nie wywiązują się w terminie ze swoich zobowiązań.

Gdzie otrzymam pożyczkę bez BIK?

Wśród wielu dostępnych na rynku parabanków istnieje kilka takich, które sprawdzając potencjalnego klienta nie weryfikują danych BIK. To ogromna szansa na otrzymanie gotówki dla osób, które w przeszłości podejmowały nietrafione decyzje finansowe, a ich konsekwencje odczuwają do dziś. Figurując w BIK-u nie ma bowiem możliwości otrzymania kredytu w tradycyjnym banku. Sprawdzenie bazy Biura Informacji Kredytowej jest z reguły pierwszym krokiem jaki wykonują banki, weryfikując wiarygodność potencjalnego kredytobiorcy.

Pożyczkę bez BIK gwarantuje Ci obecnie kilka parabanków. Należą do nich: ŁatwyKredyt, Vivus, AlfaKredyt, NetCredit, ExtraPortfe, EkstraKasa, Lendon, SmartPożyczka, ViaSMS i Ofin. Korzystając z ich usług pierwszą pożyczkę otrzymasz zupełnie za darmo! Oznacza to, że będziesz miał obowiązek oddać pożyczkodawcy dokładnie taką kwotą, jaką pożyczyłeś. Co ważne, aby pożyczka rzeczywiście okazała się darmowa, musi zostać spłacona na czas. Każdy dzień opóźnienia skutkuje wysokimi opłatami.

Pożyczkę bez BIK (jednak już nie darmową) oferują również: MiniCredit, Cashper, Kredito24, SuperCredit i NetGotówka.

Nie tylko BIK ma znaczenie

Pamiętaj, że otrzymanie pożyczki nie jest gwarantowane przez samo ominięcie bazy BIK. Cześć parabanków weryfikuje dane swoich klientów w Krajowym Rejestrze Długów. Jeśli Twoje dane figurują w bazie KRD, szansa na otrzymanie pożyczki jest znikoma.

Które instytucje sprawdzą moje dane w Krajowym Rejestrze Dłużników?

Wpis do KRD może nastąpić na podstawie zaległości w spłatach kredytów, ale również na skutek opóźnień w opłacie za prąd, czynsz lub telefon komórkowy. Do KRD trafiają wszyscy, którzy są zadłużeni dłużej niż dwa miesiące (60 dni), a ich zaległości wynoszą co najmniej 200 złotych brutto.

Wśród wielu parabanków Twoich danych w KRD nie zweryfikuje tylko jeden – Cashper.

Które parabanki sprawdzą moje dane w BIG?

Jeśli zostałeś wpisany do bazy BIG, możesz starać się się o pożyczkę w firmach: Szybka Gotówka, Smart Pożyczka, Pożyczka Plus, Cashper i MiniCredit.

Które instytucje sprawdzą moje dane w ERIF?

Rejestr dłużników ERIF to mało znany, choć powszechnie sprawdzany przez banki i instytucje pozabankowe baza dłużników.

Weryfikując dane potencjalnego kredytobiorcy, bazy ERIF nie sprawdzają: Alfa Kredyt, Łatwy Kredyt, SMS365, SMSkredyt, Szybka Gotówka.

↑Wróć na górę↑