Skip to content

Pogorszenie się, z różnych przyczyn, sytuacji materialnej, to problem, z którym niekiedy trudno jest sobie poradzić. Wpływa to negatywnie nie tylko na nasze samopoczucie, ale najczęściej odbija się też na całej rodzinie, zwłaszcza gdy w perspektywie są nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Kolejna pożyczka w banku również może być trudna do uzyskania, kiedy posiadamy już jakieś niespłacone zobowiązania.

Pożyczki pozabankowe, nawet dla zadłużonych

Każdy, kto boryka się z nieterminową spłatą kredytów, musi się liczyć z umieszczeniem w rejestrze Biura Informacji Kredytowej. Jednak wiele instytucji pozabankowych dostrzegło problemy takich klientów i oferuje im pożyczki bez bik, przy udzielaniu których żadne negatywne wpisy nie są brane pod uwagę.

Formalności ograniczone dla wygody klienta

Wzięcie chwilówki, bo tak najczęściej są nazywane tego typu pożyczki, nie wymaga spełnienia tak surowych warunków, jak w banku. Nie trzeba mieć żadnych zaświadczeń potwierdzających wysokość osiąganych dochodów czy niezaleganie z opłatami w ZUS lub Urzędzie Skarbowym. Wystarczy tylko dowód osobisty i już można załatwić wszystkie niezbędne formalności. Zazwyczaj ograniczają się one do wypełnienia wniosku, co można zrobić również na stronie internetowej wybranej firmy i to jest w zasadzie wszystko. Formularz jest następnie przesyłany do akceptacji, a czeka się na nią zaledwie kilkadziesiąt minut. Po zapoznaniu się z warunkami umowy i podpisaniu jej można odebrać przelaną na konto gotówkę i ruszyć po świąteczne zakupy.