Skip to content

Wydaje się, że konto bankowe ma każdy, ale niekoniecznie tak jest. Bywa też, że pożyczkobiorcy niekoniecznie chcą podać firmom pożyczkowym numer konta. Są też sytuacje, w których potrzebują gotówkę do ręki. Wydawać by się mogło, że to niemożliwe. Jednak są sposoby, aby otrzymać pożyczkę bez konta bankowego.

Czek zamiast gotówki

Część firm pożyczkowym proponuje swoim klientom pożyczkę w postaci czeku. Jest on dostarczany pożyczkobiorcy przez kuriera, który jest zobowiązany sprawdzić tożsamość nadawcy oraz zadbać o podpisanie umowy. Na podstawie czeku odbieramy pożyczkę w Banku Pocztowym. Taki czek możemy zrealizować około 30 minut po tym, jak złożymy podpis na umowie, a wypłaty musimy dokonać w terminie 7 dni. Zwrot pożyczki odbywa się również w Banku Pocztowym, w którym musimy podać numer konta pożyczkodawcy. Taka metoda ma dwie wady: wzrasta koszt pożyczki o kilkanaście złotych i wydłuża się czas oczekiwanie na pieniądze.

Pożyczka z dostawą do domu

Są też pożyczkodawcy, którzy oferują swoim klientom dostawę gotówki do domu. Jednak ona również łączy się dodatkowymi opłatami, ponieważ firmy musi ponieść dodatkowe koszty, aby tego dokonać. Wniosek o pożyczkę można złożyć przez internet. Po wprowadzeniu niezbędnych informacji skontaktuje się z nami konsultant w celu ustalenia warunków umowy. Natomiast wypłata i zwrot pożyczki następuje w trakcie wizyty przedstawiciela firmy w domu klienta.